AIRTAC Model | MA25-50-SCA | Double Acting Mini Air Cylinder
8,985.00 LKR
MA Series
25 mm bore
50 mm stroke
In Stock: 3
Can be backordered with delivery in 15 to 30 working days after order approval if out of stock.
SKU: 69138 Categories: , ,
  • Series: MA series
  • Type: Double acting, mini cylinder
  • Bore: 25 mm
  • Stroke: 50 mm
  • Fluid: Clean compressed air
  • Port Size: 1/8″
  • Rod End Thread: Male threaded
  • Body Material: Stainless steel
  • Built-In Magnet: Yes
  • Cushion Type: Adjustable cushion
  • Operating Pressure: 0.1 MPa – 1.0 MPa
  • Temperature Range: -20 °C to +70 °C