SMC Model | CDJ2B10-20Z-B | Double Acting Air Cylinder
3,485.00 LKR
CDJ2B Series
10mm bore size
20mm stroke length
In Stock: 21
Can be backordered with delivery in 15 to 30 working days after order approval if out of stock.
SKU: 010754 Categories: , ,
  • Bore Size: 10 mm
  • Stroke Size: 20 mm
  • Action: Double Acting, Single Rod
  • Magnet: Yes
  • Fluid: Compressed Air
  • Operating Pressure: 0.06 – 0.7 MPa
  • Working Temperature: -10°C – 60°C