SMC Model | CDJ2KB16-50ZB | Double Acting Air Cylinder
CDJ2KB Series
16mm bore size
50mm stroke length
In Stock: 1
Can be backordered with delivery in 15 to 30 working days after order approval if out of stock.
SKU: 10777 Categories: , ,
  • Bore Size: 16 mm
  • Stroke Size: 50 mm
  • Action: Double acting, single rod
  • Operating Pressure: 0.06 MPa – 0.7 MPa
  • Working Temperature: -10°C to 60°C