SMC Model | CDJ2B16-50ZB | Double Acting Air Cylinder
9,995.00 LKR
CDJ2B Series
16mm bore size
50mm stroke length
In Stock: 12
Can be backordered with delivery in 15 to 30 working days after order approval if out of stock.
SKU: 010768 Categories: , ,
  • Bore Size: 16 mm
  • Stroke Size: 50 mm
  • Fluid: Air
  • Action Type: Double Acting
  • Magnet: Yes
  • Operating Pressure: 0.06 MPa ~ 0.7 MPa
  • Working Temperature: -10°C ~ 60°C