CHELLIC Model | JD32-30-BS | Compact Air Cylinder
JD series
bore 32 mm
stroke 30mm
In Stock: 1
Can be backordered with delivery in 15 to 30 working days after order approval if out of stock.
SKU: 034946 Categories: ,
  • Bore Size: 32 mm
  • Stroke Length: 30 mm
  • Port Size: 1/8″
  • Rod End Thread: Male threaded
  • Operation: Standard double-acting
  • Fluid: Air
  • Built-In Magnet: Yes
  • Temperature Range: 0°C to 60°C
  • Operating Pressure: 100 to 700 kPa (0.1 to 0.7 MPa)