SMC Model | CM2E25-100 | Double Acting Air Cylinder
9,985.00 LKR
CM2E Series
Bore Size 25mm
Stroke Length 100mm
In Stock: 1
Can be backordered with delivery in 15 to 30 working days after order approval if out of stock.
SKU: 10821 Categories: , ,
  • Series: CM2 series
  • Action: Double acting, single rod
  • Bore Size: 25mm
  • Stroke Length: 100mm
  • Medium: Air
  • Port Size: Rc1/8″
  • Rod End Thread: Male threaded
  • Mounting: Clevis integrated style
  • Cushion: Rubber Bumper
  • Built-In Magnet: No
  • Body Material: Stainless Steel
  • Operating Pressure Range: 0.05 to 1.0 MPa
  • Temperature Range: -10°C to 70°C