AIRTAC Model | MI20-10SCA | Mini Air Cylinder
8,785.00 LKR
MI Series
Bore size 20mm
Stroke length 10mm
In Stock: 7
Can be backordered with delivery in 15 to 30 working days after order approval if out of stock.
SKU: 034549 Categories: , ,
  • Bore size: 20mm
  • Stroke: 10mm
  • Operating Pressure: 0.15-1.0 MPa (22-145 psi)
  • Proof Pressure: 1.5 MPa (215 psi)
  • Temperature Range: -20°C to 70°C