AITRTAC Model | MA40-250SCA | Double Acting Mini Air Cylinder
MA Series
40mm Bore Size
250mm Stroke Length
In Stock: 1
Can be backordered with delivery in 15 to 30 working days after order approval if out of stock.
SKU: 9552 Categories: , ,
  • Bore Size: 40mm
  • Stroke Length: 250mm
  • Action Type: Double Acting
  • Port Size: 1/8″
  • Operating Pressure: 0.15 MPa ~ 1.0 MPa
  • Temperature Range: -20°C ~ 70°C