AIRTAC Model | ACQ20-20SB | Double Acting Air Cylinder
8,625.00 LKR
ACQ Series
20mm bore
20mm stroke
In Stock: 2
Can be backordered with delivery in 15 to 30 working days after order approval if out of stock.
SKU: 32649 Categories: , ,
  • Bore Size: 20mm
  • Stroke Length: 20mm
  • Port Size: M5x0.8
  • Action Type: Double Acting
  • Operating Pressure: 0.15 MPa to 1.0 MPa
  • Operating Temperature: -20°C to 70°C